امین آصفی: شهر آفتاب شهر فرهنگ و اقتصاد تهرانخواهد شد.

photo_2016-04-26_10-42-15
پروژه شهر آفتاب پروژه ای ملی است که بعد از نمایشگاه چین دومین نمایشگاه بزرگ در آسیا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ، عضو کمیته اجرایی ناشران آموزشی در بیست و پنجمین نمایشگاه کتاب تهران با اشاره به آغاز به کار مجموعه شهر آفتاب گفت پروژه شهر آفتاب پروژه ای ملی است که بعد از نمایشگاه چین دومین نمایشگاه بزرگ در آسیا خواهد شد. یکی از معضلات نمایشگاه ها در تهران ترافیکی است که در بازه های زمانی برپایی نمایشگاه های گوناگون به ویژه نمایشگاه کتاب ایجاد می¬شود از این جهت ایجاد شهر آفتاب و تجهیز آن برای محلی دایمی جهت برپایی نمایشگاه ها اقدامی بسیار منطقی است و خوشبختانه با مدیریت توانمند این مجموعه توانسته است امکانات رفاهی مناسبی برای استفاده از این محل برای مراجع کنندگان پیش بینی کند.

photo_2016-04-26_10-42-29
امین آصفی عضو انجمن ناشران دانشگاهی با اشاره به سابقه شهر آفتاب گفت پروژه شهر آفتاب در سال۸۰ با محوریت حرم حضرت امام خمینی(ره) و در جنوب استخوان بندی اصلی شهر تهران و در ضلع جنوب غربی حرم مطهر با در نظر گرفتن موقعیت این منطقه و ضرورت ایجاد توازن شهری میان شمال و جنوب شهر ، طراحی و در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران تصویب شد. اراضی مجموعه شهر آفتاب شامل ۳۲ هزار هکتار است و مهمترین عناصر ارتباطی آن بزرگراه خلیج فارس و فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) و خط راه آهن تهران_جنوب و خط یک و سه مترو است.

photo_2016-04-26_10-42-24
مدیر مسئول نشر پایگاه فرهنگ ادامه داد مجموعه نمایشگاه شهر آفتاب از سه بخش اصلی نمایشگاهها، محور چهارباغ به عنوان یک محور شهری محل گذران اوقات فراغت و مجموعه های وابسته شامل مرکز تجارت ، مرکز همایشها ، هتل ها ، ساختمانهای اداری ، پارکینگ ها و … تشکیل شده است.از مهمترین عملکردهای پیش بینی شده در شهر آفتاب احداث مجموعه های نمایشگاهی از جمله نمایشگاه بین المللی تهران بود که به منظور ایجاد یک مرکز بین المللی امروزی و پیشرفته و کاهش مشکل ترافیک و عدم دسترسی های لازم در زمان برگزاری نمایشگاهها در دستور کار قرار گرفت.
این مجموعه با امکانات فراوان در زمینه¬های مختلف فرهنگی، تفریحی، اقتصادی و داشتن قابلیتهای بالا می تواند به عنوان قطب فرهنگ و اقتصاد تهران باشد.