آمریکا و انگلیس اتاق فکر طراحی‌های «ضد‌اسلامی» هستند

38f1cb47d6363a37fc9a07d9af8f86c7_L

امام جمعه بوشهر گفت: سرچشمه امور ضد اسلامی، طراحان جهان سلطه و استکبار هستند که اتاق‌های فکر و سازمان‌های اطلاعاتی در آن کشورها مستقر است.

اسلام کامل‌ترین دین در بین سایر ادیان الهی است و کتاب قرآن به عنوان بزرگترین کتاب در تاریخ بشریت همواره راهگشای بشریت بوده و چراغ راه مسلمانان جهان است.

دشمنان اسلام با به وجود آوردن جریان‌های انحرافی، سعی دارند اسلام ناب محمدی(ص) را تضعیف و اسلام آمریکایی را تقویت کنند که در این راستا رسانه‌ها وظیفه سنگینی در معرفی اسلام اصیل و همچنین در شناساندن اسلام آمریکایی و انگلیسی و بصیرت‌بخشی به مردم بر عهده دارند.

در همین راستا و با توجه به اهمیت بصیرت‌بخشی به مردم به‌ویژه نسل جوان، به تشریح ابعاد مختلف اسلام آمریکایی و انگلیسی پرداخته است.

در همین زمینه آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان بوشهر و از اساتید برجسته حوزه دربوشهر به ابعاد مختلف شیعه لندنی و اهل تسنن آمریکایی و خطرات آن پرداخته است.

سوال: ابعاد شیعه لندنی و اهل تسنن آمریکایی تبیین فرمایید.

آیت‌الله صفایی بوشهری: اهل سنت آمریکایی همان کسانی هستند که دارای مبانی اسلام آمریکایی هستند؛ اسلامی که هیچ خطری برای جهان سلطه ندارد بلکه حامی حاکمیت جهان استکبار بر جهان و سرزمین‌های اسلامی است؛ شیعه لندنی نیز فکر و اندیشه به ظاهر شیعی است که مراکز اطلاعاتی انگلیس طراحی کرده و توسط برخی اجرا می‌شود و همواره به اسم حمایت از تشیع به شیعه ضررهای فراوان وارد کرده‌اند.

سوال: شیعه لندنی کیست؟ اهل تسنن آمریکایی کدام است؟

آیت‌الله صفایی بوشهری: شیعه لندنی تمامی عوامل تفرقه و حامیان اندیشه‌های انگلستان‌پسند هستند و اهل تسنن آمریکایی نیز سران سرسپرده برخی کشورهای اسلامی و مزدوران تکفیری و حامیان آنان هستند.

سوال: چرا استکبار بر روی این دو طیف سرمایه‌گذاری کرده است؟

آیت‌الله صفایی بوشهری: چون در نهایت به ضرر اسلام و مایه شکست مسلمانان هستند.

سوال: این دو طیف چه خطراتی برای اسلام دارد؟

آیت‌الله صفایی بوشهری: ایجاد جنگ داخلی در جهان اسلام و زمینه‌سازی برای ظهور و حاکمیت جهان سلطه از مهم‌ترین خطرات این ۲ طیف است.
سوال: ضرورت آشنایی سایر مسلمانان با شیعه لندنی و اهل تسنن آمریکایی چیست؟
آیت‌الله صفایی بوشهری: آشنایی با این ۲ طیف موجبات بصیرت مسلمانان شده و این بصیرت نیز عامل بیداری و فریب نخوردن از ترفندهای دشمنان است.
سوال: چرا مقام معظم رهبری بر شناسایی و خطرات این دو طیف تاکید دارد؟

آیت‌الله صفایی بوشهری: زیرا همواره این دو طیف با غفلت و جهالت، ضررهای بسیاری برای جهان اسلام داشته‌اند.

سوال: راهکار مقابله با این دو طیف چیست؟

آیت‌الله صفایی بوشهری: بصیرت، وحدت، ولایتمداری و بازگشت به اسلام ناب محمدی(ص) از راهکارهای مقابله با این ۲ طیف است.

سوال: نقش سازمان‌های اطلاعاتی MI6 و CIA در تشدید درگیری‌های منطقه و به ویژه اختلاف‌افکنی میان مسلمانان را چگونه می‌بینید؟

آیت‌الله صفایی بوشهری: قطعا سرچشمه این امور ضد اسلامی، طراحان جهان سلطه و استکبار هستند که اتاق‌های فکر و سازمان‌های اطلاعاتی در آن کشورها هستند.