آیت‌الله شبستری: “برجام” حلال مشکلات نیست/نیروهای مسلح به ارتقای “توان موشکی” ادامه خواهند داد

139410111403227276825384

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه رئیس کل بانک مرکزی هم اعتراف کرد که برجام با بدعهدی آمریکایی‌ها به سرانجام نرسیده است، گفت: چنین روزی را مقام معظم رهبری قبل از برجام پیش‌بینی کرده و نسبت به عهدشکنی آمریکایی‌ها هشدار داده بودند.

یه گزارش صالحین تهران بزرگ، محسن مجتهد‌ شبستری در مراسم رژه نیروهای ارتش به مناسبت ۲۹ فروردین‌ماه، ارتش را یک نهاد مقدس دانست و اظهار داشت: نیروهای ارتش همواره پیرو ولایت بوده و این موضوع را از پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تا به امروز به اثبات رسانده‌اند.

وی نقش ارتش در غائله کردستان و رفع فتنه دموکرات‌ها را یادآور شد و افزود: ارتش با اتحاد با نیروهای مردمی بسیج و سپاه، در عملیات ثامن‌الائمه، خوارزم، بیت‌المقدس، آزادسازی هویزه و خرمشهر نقش بسزایی داشت که این رشادت‌ها و دلاوری آنان در نیروی زمینی، هوایی و دریایی در تاریخ به ثبت رسیده است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی ادامه دادن راه شهیدان و انتقال ارزش‌ها به نسل‌های بعدی را ضروری دانست و تصریح کرد: به برکت خون همین شهیدان است که انقلاب اسلامی در اوج عزت و اقتدار قرار دارد و برگزاری رزمایش‌ها و آزمایشات موشکی، این اقتدار را بیش از پیش به دشمن اثبات می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه بر اینکه “برجام حلال مشکلات نیست” تاکید کرد و با بیان اینکه روزی ادعا می‌کردند که با مذاکره و برجام مشکلات کشور حل می‌شود، ولی رئیس کل بانک مرکزی هم اعتراف کرد که نتیجه‌ای نداشته و در نهایت، برجام با بدعهدی آمریکایی‌ها به سرانجام نرسیده است، خاطرنشان کرد: چنین روزی را مقام معظم رهبری قبل از برجام پیش‌بینی کرده و نسبت به عهدشکنی آمریکایی‌ها هشدار داده بودند.

وی،‌ با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح ما به ارتقاء توان موشکی ادامه خواهند داد و بهانه‌تراشی غرب مانع توسعه آن نمی‌شود، تصریح کرد: این تجهیزات، عاملی بازدارنده در برابر تجاوزها است که باید این بنیه دفاعی تقویت شود، ضمن اینکه هیچ کدام از این رزمایش‌ها و آزمایشات موشکی در برجام آورده نشده که نقض برجام باشد.