آشنایی موسسه فرهنگی هنری کاربردی خیبر

0534bc218fa3343b26059c86f715b426_L

این موسسه فعالیت های خود را در حوزه های لوازم التحریر ایرانی اسلامی با نام‌واره قاصدک و فعالیت خود را در زمینه طراحی و تولید پوشاک شایسته بانوی ایرانی با نام‌واره ایران بانو آغاز کرده است. همچنین موسسه فرهنگی هنری کاربردی خیبر با اخذ مجوز نشر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با عنوان انتشارات تلاوت آرامش به نشر محصولات فرهنگی خود می پردازد.

موسسه فرهنگی هنری خیبر موسسه‌ای مردمی است که با عنایت حق تعالی و الطاف امام عصر(عج)، به همت جمعی از دانشجویان بسیجی فعالیت خود را از سال ۱۳۷۸ شروع کرده است و فعالیتهای پژوهشی- کاربردی خود را در قالب پروژه‌های تحقیقاتی از قبیل خانواده، عفاف و حجاب، نقد فمنیسم، صهیونیزم و … انجام داده است.
از آنجا که داعیه داران حق و حقیقت در این عالم بسیارند و هر کدام راهی را تجویز می کنند، این گروه بر طریق عقلانی قدم نهاده، چرا که در وادی رسیدن به حقیقت ایمن ترین راه، راه عقل است و خواستار تبیین حقانیت اسلام با توجه به مقتضیات زمان می باشد و در طی این طریق برای دوری از آفات راه از اساتید خبره راه جویی می کند.
موسسه خیبر با توجه به مشکلات فکری و عقیدتی‌ که فرا روی نسل جوان است و در راستای مبارزه با جنگ نرم دشمنان اسلام، اقدام به تعریف پروژه هایی می‌نماید که اساس این پروژه‌ها بر تحقیق و پژوهش استوار است، در گام بعد، پروژه ها کاربردی شده و در قالب پوسترهای نمایشگاهی، کتاب، مقاله، لوح فشرده و … با رویکردی هنری به جامعه عرضه می‌گردد.
این موسسه فعالیت های خود را در حوزه های لوازم التحریر ایرانی اسلامی با نام‌واره قاصدک و فعالیت خود را در زمینه طراحی و تولید پوشاک شایسته بانوی ایرانی با نام‌واره ایران بانو آغاز کرده است. همچنین موسسه فرهنگی هنری کاربردی خیبر با اخذ مجوز نشر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با عنوان انتشارات تلاوت آرامش به نشر محصولات فرهنگی خود می پردازد. این انتشارات سعی دارد با نشر تخصصی در حوزه زنان، عفاف و حجاب، خانواده و  همچنین سایر محصولات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گامی موثر در اعتلای فرهنگی ایران اسلامی بردارد.
آَشنایی با محصولات ایران بانو
این برند چند سالی است که اقدام به تولید مانتوهایی ایرانی اسلامی در حوزه پوشش نموده نزدیک به ۲۰ مدل مانتو  با تنوع رنگ و سایز طراحی و تولید شده. محصولات ایران ‌بانو در کرج، تهران و بعضی از شهرها و همچنین نمایشگاه و جشنواره های مختلف توزیع شده و مورد استقبال قرار گرفته است که نشان از تطابق ویژگیهای مانتوهای ایران بانو با سلیقه‌ی بانوان ایرانی دارد.
لازم به ذکر است برند ایران بانو با مدل های جدید بهاره در سومین جشنواره مد و لباس فجر حضور داشته است.
لوازم التحریر ایرانی اسلامی قاصدک
با توجه به خلاء وجود شخصیت‌های ایرانی- اسلامی در محصولات کودک بخصوص محصولات نوشت‌افزار برند “قاصدک”  پس از چند سال پژوهش پیرامون ابعاد مختلف این موضوع اقدام به خلق و تولید ۳ شخصیت با نام‌های ثنا، ثمین و سینا نمود که هر کدام از آنها دارای ویژگی‌های گرافیکی و رفتاری خاص می‌باشند. فاز اول تولید، در حوزه‌ی نوشت افزار آغاز شد و به تولید چندین کالای آموزشی و سرگرمی منتهی شد. فازهای بعدی نیز مطابق زمانبندی خود، بترتیب اجرایی خواهند شد. در پایان از فعالان عرصه فرهنگ، کارشناسان و تمامی دغدغه‌مندان این حوزه خواهشمندیم با پیشنهادات و انتقادات خود ما را در هر چه بهتر شدن این پروژه یاری نمایند. منتظر محصولات متنوع ما در قالب های گوناگون باشید….
شش سال با نمایشگاه بین المللی قرآن کریم
در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم اجرای بخش عفاف و حجاب، در شانزدهمین و هفدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم اجرای بخش خانواده، در هجدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم اجرای دو بخش خانواده و عفاف و حجاب، در بیستمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن ایده و اجرای بخش زن قرآنی، زندگی قرآنی و در بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم اجرای دو بخش قرآن باوران فاطمی و سبک زندگی تمدن ساز در کنار هم به عهده مؤسسه فرهنگی هنری کاربردی خیبر بود.
برگزاری پیاپی این بخش ها نیازمند پشتوانه ای عمیق، برنامه ریزی دقیق و کاری هنرمندانه است که به لطف خدای متعال با موفقیت انجام گردید.
تنوع برنامه ها و محتوای ارائه شده در بخش، و همچنین جذاب بودن دکور و فضاسازی پخش در این سال ها باعث شد تا هر سال بر مخاطبان بخش افزوده شده و انشاءلله زمینه برای ترویج و گسترش فرهنگ خانواده قرآنی و در نهایت جامعه قرآنی ایجاد شود.
انتشارات تلاوت آرامش
آشنایی با دو اثر منتشره از مجموعه تلاوت آرامش :
کتاب فرشته‌ها هم عاشق می شوند رُمانی است که به مقایسه دغدغه‌های زن امروز و زن دیروز می‌پردازد. در این مجموعه ضمن ورود به فضای رُمان و تخیل، بخش‌هایی از کتاب به صورت مستند روایت شده است. مستندسازی این رمان کمک شایانی به واقعی‌تر شدن داستان می‌کند چرا که وقتی مخاطب می‌بیند که داستان صرفا زاییده تخیلات نویسنده نیست، باور کردن آن برایش راحت‌تر است.
نام شخصیت اصلی این کتاب، فرشته است که در طول داستان به کمال نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود و با پاکدامنی و تقوایی که به خرج می‌دهد، عشق پاک و سالم خود را به تصویر می‌کشد.
این اثر می‌تواند برای قشر نوجوان و جوان  خصوصاً دختران باشد و جایگزینی برای رمان‌های زرد و بی‌نتیجه قلمداد گردد.
کتاب حریم ریحانه : این کتاب اولین و تنها دائره المعارف پوشش و عفاف در کشور که نگاهی جامع (درون دینی و برون دینی) به موضوع پوشش و عفاف و حجاب دارد این کتاب در فصول مختلف با موضوعات زیر به موضوع عفاف و حجاب پرداخته است :
تاریخچه پوشش در جهان، تاریخچه پوشش در ایران، پوشش از نگاه بزرگان و از قول دیگران (شخصیتهای خارجی)، پوشش و عفاف در شعر پارسی، پوشش در ادیان، عفاف و حجاب در اسلام، فقط همسرم، به ساز بعضی ها (بررسی و پاسخ به شبهات حجاب)، خون نوشته ها، عفاف در حبس (کشف حجاب)، هجوم خاموش، از زبان آمار، از نگاه علم، حجاب در قرن ۲۱، حجاب آسان، به خاطر حجاب (حجاب جبهه جهانی زن مسلمان).

محتوای غنی پژوهشی و هنری این موسسه موجب گردید تا علاوه در زمینه های ذکر شده در زمینه‌های ذیل نیز اقدام نماید:
تولید و اجرای مجموعه‌های نمایشگاهی با موضوعات صهیونیزم، خانواده و عفاف و حجاب
تولید و انتشار کتاب با موضوعات عفاف و حجاب، خانواده و صهیونیزم
راه اندازی کمپین میلیونی امضاء در حمایت از زنان و کودکان غزه از طرف تشکل های زنان، کودکان و خانواده جمهوری اسلامی ایران از طریق سایت ریحانه و توزیع پوسترهای کمپین در تجمعات
تولید و توزیع کتاب و پوسترهای نقد فمنیسم در دانشگاه‌های سراسر کشور در سال ۱۳۸۸
ایده پردازی و ارائه طرحهای ملی در خصوص حجاب و عفاف در حوزه‌های عمومی و تخصصی (مانند آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و …)