معرفی دو پایگاه مجازی فعال در زمینه ترویج کتابخوانی

16822367322e1baa95f96880889cf876_L

هدف در این جا یک معنی اش این است که تو برای خودت یک « سیر مطالعاتی » درست کنی . نقطه شروع را از یک جا بگیری( البته با مشورت افراد صاحب نظر ) و روی ریل بیفتی . بیخودی به شاخ و برگ هم نزنی و فقط به تنه ی درخت خواندن فکر کنی .

هنگامی که یک انسان خواندن ونوشتن را یاد می گیرد ، مهمترین کارش باید کتابخوانی باشد . که این مهم اگر بدون آموزش باشد ، چیزی جز اتلاف عمر و از کف دادن زمان نیست . بنابراین چنانچه فعالیتی جدی و کارا ، در این زمینه صورت نپذیرد ، میزان پیشرفت فرد تقلیل می یابد.

از این رو، عموم نویسندگان نباید انتظار داشته باشند آثارشان با استقبال مردم و مطالعه عمیق و دقیق آنان مواجه شود . لذا عقیده ما بر آن است که باید ابتدا روش صحیح مطالعه و کتاب خواندن به مخاطبان یاد داده شود ، آن گاه انتظار رهپیمایی در زمینه های مختلف : دینی ، سیاسی ، ادبی و… را داشت .

به این جهت ، در هر جای مسیر فراگیری هستید ، اندکی تامل کنید ، راه درست مطالعه را بیاموزید و سپس به مسیر ادامه دهید . بنابراین قبل از آن که دقیق مطالعه کنی ، باید کتاب را از اول ارزیابی کنی . آیا کتاب برای سن تو نوشته شده ؟ چه سالی منتشر شده ؟ نویسنده اش کیست ؟ چه کسانی این کتاب را تایید کرده اند ؟

هدف در این جا یک معنی اش این است که تو برای خودت یک « سیر مطالعاتی » درست کنی . نقطه شروع را از یک جا بگیری( البته با مشورت افراد صاحب نظر ) و روی ریل بیفتی . بیخودی به شاخ و برگ هم نزنی و فقط به تنه ی درخت خواندن فکر کنی . برای این‎که بیشتر و بهتر بتوانی با کتاب‎های مناسب حال خودت آشنا بشی و با افراد دیگه‎ای که به دنبال تقویت این مهارت هستند ارتباط و گاهی رقابت داشته باشی ، میتوانی به دو پایگاه مجازی زیر سر بزنی.

 

 

آشنایی با پایگاه مجازی شبکه کتابخوانان حرفه‎ای

شبکه کتابخوانان حرفه ای یک انجمن اینترنتی برای کتابخوانان ، نویسندگان ، ناشرین و کلیه فعالان در عرصه کتاب می باشد.

شما می توانید:

به طور روزانه در مسابقه های کتابخوانی شرکت نمائید.

کتاب های مورد علاقه خود را به دیگران معرفی و در مورد آن بحث و گفتگو کنید.

در مورد آنچه که خوانده اید یا می خواهید بخوانید با دیگران مشورت و تبادل نظر کنید.

در کتاب ها نظر داده یا آن ها را نقد کنید.

به نقد و نظر سایر کاربران امتیاز دهید.

از کتاب های برتر و پرمخاطب اطلاع پیدا کنید.

به دوستان تان کتاب پیشنهاد دهید.

از بانک کتاب با بیش از ۴۰۰ هزار عنوان استفاده نمائید…

نشانی این شبکه بر روی فضای مجازی booki.ir می باشد.

آَشنایی با پایگاه مجازی کتابخوانی به نشانی ketabkhani.com

این سایت با هدف ترویج کتاب خوانی در سطح جامعه و با استفاده از فن آوری های روز و بستر شبکه جهانی اینترنت راه اندازی شده است. این سایت در نظر دارد با معرفی کتاب، برگزاری مسابقات کتاب خوانی، اهداء کتاب، ارائه خدمات کتاب و کتاب خوانی به تمامی اقشار جامعه از جمله سازمان ها و ارگان ها بستر فرهنگی مناسبی را جهت ارتقاء کتاب خوانی و استفاده صحیح از اینترنت فراهم نماید.

برای شرکت در مسابقات بزرگ کتابخوانی قدم اول، ثبت نام در خانواده ی بزرگ سایت کتاب خوانی است. سپس از دو روش می توانید از طریق سایت کتابخوانی به سوالات پاسخ بدهید:

روش اول: کتاب مورد نظر خود را از بین کتابهای مسابقه که در صفحه ی اصلی مشخص شده اند، انتخاب کنید، در این صورت وارد صفحه مشخصات کتاب خواهید شد. در این صفحه با کلیک روی “دریافت نسخه الکترونیکی کتاب (دانلود)” نسخه الکترونیکی آن را دریافت نموده و مطالعه بفرمایید. می توانید فایل سوالات هر کتاب را از بخش “سوالات کتاب” بردارید و درحالی که کتاب مورد علاقه خود را با دقت مطالعه می کنید، پاسخ صحیح سوالات مسابقه را نیز پیدا نمایید. و در پایان در بخش “مسابقات درحال برگزاری این کتاب” پاسخ های خود را علامت بزنید. با فشار دادن کلید “ثبت پاسخ ها” می توانید تعداد پاسخ های درست و نادرست خود را مشاهده نموده و در صورت تمایل پاسخ های نادرست را اصلاح نمایید.

روش دوم: از منوی بالای صفحه گزینه مسابقات را انتخاب کرده و از منوی باز شده بر روی “مسابقات در حال برگزاری” کلیک کنید، در صفحه مسابقات در حال برگزاری شما می توانید شرایط مسابقه، کتابهای مسابقه و سوالهای مسابقه را مشاهده نمایید؛ به این ترتیب که:

** شرایط مسابقه شامل تاریخ شروع و پایان مسابقه ، تاریخ ارسال کتاب، تاریخ قرعه کشی و اعلام برندگان و جوایز مسابقات می باشد.

** کتابهای مسابقه شامل لینک مستقیم مجموعه کتابهای مسابقه است که با کلیک بر روی هر یک از آنها، وارد صفحه معرفی آن کتاب خواهید شد. شما در صفحه معرفی کتاب، ضمن دسترسی به مشخصات کتاب می توانید خلاصه ای از کتاب و صفحه ای از متن اصلی کتاب را تحت عنوان برگی از کتاب مشاهده بفرمایید و از این طریق با فضای محتوایی کتاب آشنا شوید. همچنین در این بخش شما می توانید، نسخه الکترونیکی کتاب را در صورتی که توسط ناشر در اختیار سایت قرار گرفته باشد، جهت مطالعه و شرکت در مسابقه دانلود کنید. (توجه داشته باشید، نسخه الکترونیکی کتاب ها با رضایت ناشر و نویسنده برای مطالعه شخصی کاربران در سایت کتابخوانی ارائه می شود و استفاده تجاری از آنها مجاز نیست.)

منابع :

پایگاه مجازی کتابخوانی

 ketabkhani.com

شبکه کتابخوانان حرفه ای

Booki.ir