چند راهکار کاربردی در عصر فناوری

6d0a1ec133c85b4a83e49f0ce81c43f3_L

در دنیای امروز که دنیای سرعت و فناوری های نوین می باشد زمان ، مسئله ی مهمی است که همگان سعی در مهار کردن آن دارند . زندگی در عصر امروز نیازمند راه کار ها و آموزش هایی است که هر کدام موجب می شود زندگی بهتر و با رفاه بیشتری برای انسان رقم بخورد .

 

در این یادداشت سعی داریم تا ۲ راه کار مفید و مبتلا به در دنیای مدرن را برایتان آموزش دهیم :

 

۱- چگونه فلش مموری ویروسی را پاکسازی کنیم ؟

این روزها اگر اغراق نباشد می‌توان گفت که همراه هر فرد حداقل یک فلش مموری هم هست؛ حافظه‌هایی که البته خیلی سریع هم ویروسی می‌شوند.

اتصال یک فلش مموری آلوده برروی رایانه، تبلت، انواع LCD ها ، لپ‌تاپ و یا حتی ضبط خودروی سواری شما می‌تواند در زمانی کوتاه سیستم‌تان را با مشکلات متعدد و گاه جدی مواجه کند. به همین دلیل آشنایی با شیوه های پاکسازی فلش از ویروس‌ها می تواند اهمیت بسیار داشته باشد.

گاهی با قرار دادن فلش مموری در داخل کامپیوتر و با کلیک کردن برروی آیکون آن در داخل My computer  با پیغام‌هایی مثل Access Denied و یا Open With مواجه می شوید. در چنین مواردی اگر هسته اصلی این ویروس برروی کامپیوتر شما نباشد به راحتی می توانید این ویروس را از روی فلش مموری خود پاک کنید. برای این کار لازم است مراحل زیر را دنبال کنید.

– My Computer را باز می کنیم.

– به منوی Tools رفته و Folder Options را انتخاب می کنیم.

– به تب View رفته و Show Hidden Files and Folders را تیک می‌زنیم و تیک Hide protected operating file system را برمی‌داریم.

– برروی منوی start کلیک سمت راست کرده وExplore  را انتخاب می کنیم. در پنجره Explore قسمت سمت چپ آن فلش مموری را انتخاب می کنیم.

– فایلهای Auto run وRecycler را که به صورت پنهان هستند را از سمت راست داخل فلش پاک می کنیم.

فلش مموری را از سیستم جدا کرده و دوباره به کامپیوتر متصل می‌کنیم . حال به راحتی می توان از فایلهای فلش مموری استفاده کرد. همچنین در راستای محافظت فلش‌ مموری و جلوگیری از سوختن آن لازم است هنگام اتصال آن به رایانه گزینه safely remove فراموش نشود.

 

۲- خط موبایل خود را رایگان شارژ کنید

با استفاده از کدهای دستوری USSD می توانید تلفن همراه خود را بدون هزینه اضافی شارژ کنید.

برای کاربران خطوط اعتباری تلفن همراه پیش می آید که اعتبار خط آن ها تمام شده و دسترسی به مراکز خرید شارژ یا عابر بانک و یا حتی اینترنت بانک ندارند . این افراد می توانند خط موبایل خود را تنها با یک کد و بدون پرداخت هزینه اضافی شارژ کنند.

برای استفاده از سرویس‌های USSD نیازی به نصب اپلیکیشن نیست و تنها کافی است رمز دوم کارت بانکی خود را در اختیار داشته باشید. برای استفاده از این سرویس مراحل زیر را طی کنید:

۱- در تلفن خود ابتدا عبارت *۷۳۳# را شماره گیری نموده و دکمه سبز رنگ تماس را فشار دهید. توجه داشته باشید که در کل روند استفاده از این سرویس باید اعداد را بصورت انگلیسی وارد نمایید، نه فارسی

۲- سپس با وارد کردن یکی از شماره‌های ۱ تا ۳ زبان را از میان گزینه‌های فارسی، انگلیسی و فینگلیش انتخاب نمایید . در برخی از تلفن‌های معمولی که پشتیبانی مناسبی از زبان فارسی ندارند، این مرحله نمایش داده نمی‌شود و به صورت پیش فرض حالت فینگلیش انتخاب می‌گردد.

۳- در این مرحله، منوی امکانات این سرویس از جمله نمایش موجودی حساب بانکی، خرید کارت شارژ، پرداخت، خرید، نیکوکاری یا تنظیمات نمایش داده می‌شود. برای خرید شارژ عدد ۲ را وارد کنید

۴- در این مرحله می‌توانید شماره موبایلی که از طریق آن به سرویس*۷۳۳# متصل شده‌اید را انتخاب نموده یا شماره موبایل دیگری که قصد شارژ آن را دارید، وارد کنید. اگر قصد شارژ همین موبایل خود را دارید عدد ۱ را شماره گیری کنید در غیر اینصورت شماره کامل موبایل مد نظر خود را وارد نمایید.

۵- در این مرحله ۴ مبلغ ۱۰ هزار، ۲۰ هزار، ۵۰ هزار و ۲۰۰ هزار ریال برای شارژ نمایش داده می‌شود که با اعداد ۱ تا ۴ قابل انتخاب هستند. عدد مربوط به مبلغ مورد نظر خود شماره گیری کنید.

۶- سپس شماره کارت بانکی شما درخواست می‌شود، شماره ۱۶ رقمی کارت خود را بدون درنظر گرفتن خط تیره وارد کنید و در مرحله آخر نیز رمز دوم خود را وارد کنید . برای دریافت رمز دوم تنها کافی است یک بار به دستگاه‌های خود پرداز بانک مراجعه نمایید . مرحله خرید شارژ به پایان رسید و حالا مبلغ خریداری شده از حساب‌تان کسر گردیده و بلافاصله به شارژ سیم کارتتان اضافه شده است.

به گزارش فرهنگ نیوز