معرفی کتاب ، سایت و نرم افزارهای ویژه تندخوانی

7407c3defbd08fb25d56b10c570c3f39_L

باید راهی یافت تا در «حداقل زمان» به مطالعه « حداکثر کتب » پرداخت و این ضرورت، دانشی به نام « ‎تندخوانی » را پدید آورده است و مراکز و مؤسساتی به تعلیم آن می‌پردازند و شیوه‌های گوناگونی در آموزش « سریع خوانی » وجود دارد و کتاب‌هایی نیز در این زمینه نگاشته شده است.

روز به روز، بر حجم کتب چاپ شده و تعداد مجلات و مطبوعات، افزوده می‌شود. برای «زیستن در زمان» و معاصر عصر خویش بودن، آگاهی از دنیای کتب و انتشارات، ضروری است، هر چند به صورت اجمالی و کلّی.

از طرفی، فرصت‌ها محدود، اشتغالات فراوان و کتاب‌ها و مجلات بسیار است؛ به خصوص اگر انبوهی از تألیفات و آثار پیشینیان را در زمینه‌های مختلف بر آن بیفزاییم و ضرورت اطلاع از کتب متقدمان را از یاد نبریم.

امروز، علاوه بر مطالعات علمی، آن‌چه به ضرورت کارهای آموزشی و آزمون‌های مختلف و اطلاع یابی و اطلاع رسانی بر عهده «انسان معاصر» نهاده شده، کار را دشوارتر کرده است.

نتیجه آن‎که باید راهی یافت تا در «حداقل زمان» به مطالعه «حداکثر کتب» پرداخت و این ضرورت، دانشی به نام «‎تندخوانی» را پدید آورده است و مراکز و مؤسساتی به تعلیم آن می‌پردازند و شیوه‌های گوناگونی در آموزش «سریع خوانی» وجود دارد و کتاب‌هایی نیز در این زمینه نگاشته شده است.

در ادامه به معرفی یک سایت و دو کتاب درباره تندخوتنی می پردازیم.

معرفی کتاب روش های یادگیری و مطالعه

کتابی است که با استفاده از نظریه ها و پژوهش های تازه روان شناسی سعی دارد راه و روش یادگیری و مطالعه را بیاموزد.

دو بخش اصلی کتاب ، به روش های یادگیری و روش های مطالعه می پردازد. در بخش اول نویسنده به  معرفی روان شناسی خبرپردازی اشاره می کند و نظام های یادگیری را از جمله حافظه حسی، حافظه کوتاه مدت، حافظه بلندمدت، یادآوری و فراموشی و … به خواننده معرفی می نماید.

در بخش دوم نویسنده روش هایی را به عنوان روش های مطالعه معرفی می نماید که از آن جمله می توان به خواندن اجمالی، تندخوانی، عبارت خوانی، دقیق خوانی، خواندن تجسسی و … اشاره نمود. در بخشی از کتاب درباره علت فراموشی اطلاعات از حافظه کوتاه مدت می خوانیم:« از آنجا که حافظه کوتاه مدت محدود است، به سرعت از اطلاعات پرمی شود. وقتی که حافظه کوتاه مدت پرشد، برای اینکه اطلاعات تازه ای وارد آن شود، اطلاعات قبلی باید از آن خارج گردد. به این پدیده جانشینی می گویند.»

این کتاب می تواند تاثیر بسزایی را بر خوانندگان خود گذاشته و آنان را با روش های جدید مطالعه آشنا سازد. کتاب روش های یادگیری و مطالعه نوشته دکتر علی اکبر سیف است و در انتشارات آگاه منتشر شده است.

 

معرفی نرم افزاری برای تندخوانی و تقویت حافظه

نرم افزار تندخوانی تقویت حافظه تاتات سرعت مطالعه ، درک مطلب ،تمرکز ، حافظه کوتاه مدت و بلندمدت را در ۱۲ روز با روزی یک ساعت تمرین کردن حداقل ۲ تا۳ برابر افزایش می دهد.

این نرم افزار روی عضلات چشم و سیستم ذهنی عصبی تاثیر می گزارد.

باعث تقویت چشم می گردد و حوزه دید را افزایش می دهد و در طول زمان استفاده از نرم افزار باعث جلوگیری از تنبلی چشم می گردد.

این نرم افزار نیمکره سمت چپ و راست مغز را فعال می کند و باعث افزایش تمرکز، حافظه کوتاه مدت و بلند مدت می گردد.

نسخه پیشرفته این نرم افزار، این قابلیت را دارد که شما هر متنی را می خواهید مطالعه کنید به هرزبان که باشد وارد نرم افزار کرده هم به روش تندخوانی آن را مطالعه کنید و تمرینات خودرا با آن انجام دهید اعم از کتابهای دانشگاهیتان،کتابهای درسی یا هر متن یا کتاب دیگر این نسخه تمام تمرینات نسخه عادی را هم دارا می‎باشد با این تفاوت که تمام تمرینات تا سطح پیشرفته و سخت در این نرم افزار به کار رفته است.

ضمنا ۵۰ نسخه خلاصه کتاب از پرفروش ترین کتابهایی که در زمینه موفقیت وروانشناسی نوشته شده است در نسخه پیشرفته آمده است.

عملکرد این نرم افزار تضمینی است بدین صورت که هر جلسه که با نرم افزارکارمی کنید نرم افزار قبل و بعد ازتمرین از شما تست می گیرد و میزان پیشرفتتان را در همان جلسه در نمودار به شما نشان می دهد.

نرم افزار تندخوانی تقویت حافظه تاتات  سرعت مطالعه ، درک مطلب ،تمرکز ، حافظه کوتاه مدت و بلندمدت را در ۱۲ روز با روزی یک ساعت تمرین کردن حداقل ۲ تا۳ برابرافزایش می دهد.این نرم افزار روی عضلات چشم و سیستم ذهنی عصبی تاثیر می گزارد.باعث تقویت چشم می گردد و حوزه دید را افزایش می دهد و در طول زمان استفاده از نرم افزار باعث جلوگیری از تنبلی چشم می گردد نرم افزار  تندخوانی تقویت حافظه تاتات نیمکره سمت چپ و راست مغزرا فعال می کند و باعث افزایش تمرکز، حافظه کوتاه مدت و بلند مدت می گردد. عملکرد این نرم افزار تضمینی است بدین صورت که هر جلسه که با نرم افزارکارمی کنید نرم افزار قبل و بعد ازتمرین از شما تست می گیرد و میزان پیشرفتتان را در همان جلسه در نمودار به شما نشان می دهد.

برای تهیه این نرم افزار و مشاهده آزمایشاتی که بر روی افراد صورت گرفته و همچنین دریافت کتاب ها و مقالاتی درباره تندخوانی و شیوه های آن می توانید به آدرس www.tondkhani.com  مراجعه کنید.

معرفی کتاب آموزش تند خوانی به روش تونی بازان

در این کتاب کوچک، تونی بازان به توضیح تکنیک های تند خوانی مختص خود می پرازد که علاوه بر بالا بردن سرعت مطالعه، شما را قادر می سازد تا توانایی خود را در فهم بهتر مطالبی که در طول دوران تحصیل، در محیط کار و در اوقات فراغت، مطالعه می کنید، افزایش دهید.

نکاتی که تونی بازان در این کتاب مطرح می سازد، نحوه همکاری میان چشم ومغز در دریافت و ذخیره سازی اطلاعات را نشان می دهد و تکنیک ها و تمریناتی کاربردی در این زمینه ارائه می کند که می توان مستقیماً از آنها استفاده کرد.

تونی بازان مبتکر نقشه ذهنی بوده و یک نویسنده سرشناس جهانی در زمینه مغز و یادگیری می باشد.

کتابهای او در ۱۰۰ کشور دنیا با تیراژهای ملیونی به چاپ رسیده است و به بیش از ۳۰ زبان مختلف ترجمه شده اند.

وی برگزار کننده سخنرانیهای مختلف در سراسر دنیا بوده و به عنوان مشاور در بسیاری از سازمان های دولتی و شرکت های چند ملیتی مشغول به کار می باشد.