معرفی یک سایت برای تست سرعت تایپ و یک نرم افزار برای آموزش تایپ صحیح

31768c55f88eb04453215775785385cb_L

سایت fast-fingers.com یک ابزار آنلاین جالب برای اندازه گیری سرعت تایپ در اختیارتان قرار می‌دهد .نکته جالب در این سایت پشتیبانی از زبان‌های مختلف از جمله زبان فارسی است . در این سایت می توانید سرعت تایپ خود را بسنجید . کافی ست واژه های داده شده را تایپ کنید.  کلمات نمایش داده شده گزیده ای از پرکاربردترین واژگان زبان پارسی هستند. با هر بار تلاش شما برای ثبت رکورد جدید؛سرعت تایپ شما بهبود می یابد.

مهارت تایپ سریع و درست از هنرهاییست که هر کاربر و علاقمند به رایانه آرزوی داشتن آن را دارد . این مهارت تنها در صورت داشتن دو فاکتور مهم تمرین بسیار و گذشت زمان قابل دستیابی است .

چنانچه مایل به پیشرفت در این زمینه و رسیدن به حد تایپیست های حرفه ای باشید، تنها چیزی که علاوه بر آموزش نیازمند آن هستید تمرین زیاد است. اگر روزی سرعت تایپ شما به ۱۰۰ کلید در دقیقه رسید، شما یک حروف چین (تایپیست) نیمه حرفه ای و چنانچه به ۱۸۰ حرف در دقیقه برسید یک حروف چین کاملا حرفه ای و واجد شرایط دریافت مدرک بین المللی تایپ از سوی سازمان فنی و حرفه ای کشور به شمار می آیید.

اما تا به حال شده بخواهید سرعت تایپ خود را اندازه بگیرید ؟ فکر می‌کنید چقدر بتوانید سریع و با کمترین اشتباه تایپ کنید ؟

سایت fast-fingers.com یک ابزار آنلاین جالب برای اندازه گیری سرعت تایپ در اختیارتان قرار می‌دهد .نکته جالب در این سایت پشتیبانی از زبان‌های مختلف از جمله زبان فارسی است . در این سایت می توانید سرعت تایپ خود را بسنجید . کافی ست واژه های داده شده را تایپ کنید.  کلمات نمایش داده شده گزیده ای از پرکاربردترین واژگان زبان پارسی هستند. با هر بار تلاش شما برای ثبت رکورد جدید؛سرعت تایپ شما بهبود می یابد .

شما ۶۰ ثانیه فرصت دارید تا لغات نمایش داده شده را در کادر مربوط تایپ کنید ، هر چه که تعداد کلمات بیشتری را طی ۱ دقیقه و به صورت صحیح وارد کرده باشید ، امتیاز بیشتری خواهید گرفت . در پایان  ضمن نمایش امتیاز کسب شده ، امتیاز شما با سایر شرکت‌کنندگان به مقایسه گذاشته خواهد شد و می‌توانید رتبه خود را نسبت به سایررقبا مشاهده کنید .

آموزش تایپ فارسی در سایت رشد (roshd.ir)

در سایت رشد وابسته به شبکه ملی مدارس ایران نیز بخشی برای آموزش صحیح تایپ ده انگشتی فارسی تعبیه شده است که در ابتدا در محیط آموزشی با کیبورد مجازی محل قرار گرفتن انگشتان را در تایپ هرکدام از اعداد نشانه ها و حروف آموزش می دهد و پس از آن در آزمون های مختلف نتیجه آموزشهای داده شده را به شما  به صورت نموداری و به تفکیک هر کدام از آموزش ها و حتی به تفکیک عملکرد هر کدام از دست ها به شما نشان می دهد.

صفحه فلش این آموزش مجازی را می توانید در آدرس زیر بیابید :

http://www.roshd.ir/TypeFarsi/9012.swf

نرم افزار آموزشی افزایش مهارت و سرعت تایپ با Typing Master 7.0.1.7

Typing Master Pro  نام محصول قدرتمندیست که به شما مهارت های تایپ سریع و صحیح را با تکنیک های متفاوت و راهکارهای گوناگون می آموزاند تا بتوانید هم در زمان و هم در انرژی و … صرفه جویی کنید.

این نرم افزار با مهیا سازی تمارین مختلف و مفید شما را در پیشرفت مرحله به مرحله در زمینه ی تایپ سریع و مفید پیش می برد .به شما نقاط قوت و ضعفتان را در تایپ گوش زد می کند تا بر نقاط قدرت آگاهی یابید و بر نقاط ضعف با تمرین بیشتر غلبه کنید .

برخی ویژگی های نرم افزار Typing Master Pro 7.0 :

بهینه سازی مدت زمان فعالیت بدین صورت که زمان انجام تمارین بر اساس پیشرفت شما در دقت و سرعت تعیین     می شوند .

تعیین یک هدف و سطح مشخص برای کاربر که تا قبل از رسیدن به آن حد از دقت این مرحله از تمرین تمام نمی نشود.

دادن راهنمایی های جزیی و مفید به صورت آنی در محیط نرم افزار.

آنالیز فعالیت های شما با استفاده از ماهواره .

نرم افزار نقاط ضعف و قدرت شما را در طول زمان مد نظر دارد و شما را از آنها و میزان پیشرفتتان آگاه می کند .

یادگیری چگونگی استفاده از تمامی صفحه کلید حتی علامات و Numpad ها .

طرح تمارین چندگونه در محیط های گوناگون .

تست تایپ حرفه ای در مقایسه با سطوح اول جهانی و گرفتن گزارش کامل عملکردتان .

مشاهده ی پیشرفت خود در یک نمودار گرافیکی در مرور زمان .

پشتیبانی تعداد بالایی کاربر .

و …….