بالاترین نعمت جامعه ولایت است/ پیروزی بدون رضایت ولایت‌فقیه برای صیاد شیرازی اهمیت نداشت

1392021119452273462504

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: بالاترین و بزرگ‌ترین نعمتی که جامعه ما از آن برخوردار است نعمت ولایت است، درصورتی‌که جامعه در مسیر ولایت قرار گیرد با مشکل روبه‌رو نخواهد شد.

به گزارش صالحین تهران بزرگ ، امیر سرتیپ کیومرث حیدری شامگاه جمعه در آئین بزرگداشت سالگرد شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در جمع مردم کاشان اظهار داشت: بالاترین و بزرگ‌ترین نعمتی که جامعه ما از آن برخوردار است نعمت ولایت است، درصورتی‌که جامعه در مسیر ولایت قرار گیرد با مشکل مواجه نخواهد شد.

وی افزود: نعمت ولایت سبب می‌شود تا انسان‌ها از راه حقیقی خود گمراه نشوند، خداوند متعال نعمت ولایت را به انسان‌ها عطا کرده تا آن‌ها راه راست و حقیقی خود را پیش بگیرند.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به سجایای اخلاقی شهید صیاد شیرازی گفت: عزتی که صیاد شیرازی از آن برخوردار بوده و هست همان عزتی است که خداوند در قرآن کریم از آن یاد کرده و این سؤال که چگونه خدا این عزت را به سردار ولایت مدار ما عطا کرده در ذهن‌ها نقش می‌بندد.

وی با بیان اینکه خداوند عزت را به بها و ارزش‌های شخص عطا می‌کند، تصریح کرد: کسی که عزتمند می‌شود باید زمینه بهره‌مندی از عزت الهی را در وجودش نهادینه کند، همچنین اگر شخصی دچار ذلت می‌شود زمینه ذلت را خود برای خود فراهم کرده است.

سرتیپ حیدری خاطرنشان کرد: شهید صیاد شیرازی زمانی که مورد رحمت الهی واقع ‌شده است، خودش زمینه بهره‌مندی از ارزش‌ها را برای خود فراهم کرده است، صیاد شیرازی راه بندگی و فرمول آن را برای خود پیدا کرده بود.

وی با بیان اینکه صیاد شیرازی فرمول رستگاری و اینکه چگونه بنده خداوند متعال باشد را به‌خوبی درک کرده بود، گفت: آن چیزی که امروزه از سردار صیاد شیرازی در تاریخ و در ذهن انسان‌ها به ثبت رسیده است، گفتار و کردار این سردار بزرگوار است.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: صیاد شیرازی بندگی خدا را اطاعت از ولی امر مسلمین می‌دانست و این موضوع را در وجود خود نهادینه کرده بود و می‌گفت اگر من بنده‌ای باشم که مورد عزت خداوند است باید مطیع امر خداوند و ولی‌فقیه باشم، سردار شیرازی به این دلیل عزتمند شد که از ولی امر خود اطاعت می‌کرد.

وی بیان کرد: اگر چهره‌هایی همانند شهید صیاد شیرازی در ارتش جمهوری اسلامی در زمان طاغوت نبود شاید ارتش ما جز ناشناخته‌ها باقی می‌ماند.

سرتیپ حیدری تصریح کرد: در آن زمان بنی‌صدر بسیار تلاش کرد که از صیاد شیرازی چهره‌ای جدید بسازد تا بتواند به اهداف سیاسی خود دست پیدا کند اما هیچ‌گاه نتوانست به این هدف شوم خود برسد.

وی با بیان اینکه پیروزی بدون رضایت ولایت‌فقیه برای صیاد شیرازی اهمیت نداشت، افزود: در طول فرماندهی صیاد شیرازی وحدت کلمه که امام (ره) منادی آن بود اهمیت داشت و آن شهید بزرگوار تلاش می‌کرد وحدت کلمه را در میان نیروهای خود رواج دهد.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: امروز باید با مطالعه سیره بزرگان و شهدای انقلاب که در تاریخ معرفت خود نسبت به کلمه‌الله، امامت و ولایت را به ثبت رساندند کوشا باشیم و از راه شهدا گم نشویم.