دشمن به دنبال ایجاد دوقطبی بین سپاه و دولت است/ مانور موشکی سپاه ناقض برجام نیست

72988

مسئول روابط عمومی کل سپاه تصریح کرد: مسئولین تیم مذاکره کننده که در جریان مفاد گفتگوها و مذاکرات هستند، بارها به صراحت اعلام کرده اند که رزمایش موشکی سپاه ناقض برجام نبوده است.

به گزارش بسیج پرس؛ سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران در حاشیه مراسم ختم والده سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگاری پیرامون اظهارات اخیر مقامات غربی در مورد رزمایش های موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان داشت: موضوع سپاه هراسی و سپاه ستیزی جدای از ایران هراسی و شیعه هراسی نیست. سپاه نهادی برآمده از متن مردم و مولود انقلاب و مدافع آرمان ها و ارزش های انقلابی است؛ مسئولیت حفظ آرمان های انقلاب اسلامی را بر عهده دارد و سپر بلای حوادث  کشور است. این حوادث ممکن است که از ناحیه دشمنان ایجاد بحران و ناامنی شود و یا اینکه بلایای طبیعی اتفاق بیفتد.

وی در ادامه افزود: بنابراین یک نیروی کارآمدی که قابلیت اداره بحران ها و امنیت کشور را دارد قطعا مورد بغض دشمنانی که ناامنی را برای ما می خواهند، هست. مردم علی رغم همه فشارها و عملیات روانی که علیه سپاه بوده است، توطئه دشمنان را خنثی کرده اند.

مسئول روابط عمومی کل سپاه با اشاره به تلاش سپاه برای خنثی سازی عملیات روانی دشمن عنوان کرد: دشمن قابلیت و توانمندی های سپاه را رصد می کند و می داند و سپاه بنا ندارد در دایره عملیات روانی دشمن قرار گیرد، هرچند که دشمن خیلی تلاش می کند دوقطبی سازی بین سپاه و دولت را عمق بدهد و ترویج کند که این موضوع مربوط به دولت جدید هم نیست. اگر دقت کنید در دولت قبل به ویژه در دوره دوم آن،‌ دشمن خیلی تلاش می کرد که سپاه را مقابل دولت قرار دهد هرچند بعضی بی تدبیری های دولت قبل هم بستر این کار را برای دشمن فراهم می کرد.

وی در همین زمینه افزود: ممکن است برخی بی تدبیری ها و اظهارنظرهای غیرکارشناسانه بعضی مسئولین دولت فعلی، این بستر را فراهم کند ولی دولت و مردم ما نیرویی صادق تر، باثبات تر و پای کارتر از سپاه را برای حل بحران های  کشور و پیشرفت کشور پیدا نخواهند کرد.

مسئول روابط عمومی کل سپاه تاکید کرد: سپاه پاسداران بدون توجه به نامهربانی هایی که می شود همواره سعی می کند با اقتدار و سربلندی ملت ایران و عمران و آبادانی کشور و سربلندی مسئولین، تضمین شود.

سردار شریف با اشاره به اذعان تیم مذاکره کننده هسته ای در تمکین دشمن در  مقابل توان دفاعی ایران اسلامی در مذاکرات هسته ای تصریح کرد: مسئولین تیم مذاکره کننده هم به زبان بیان کردند که اگر دشمن به بعضی از خواسته های ما در میز مذاکره تمکین کرد به برکت داشتن قدرت دفاعی به ویژه قدرت موشکی است که در اختیار نیروهای مسلح به ویژه سپاه است.

وی در ادامه افزود: صرف نظر از جریان سازی بعضی روزنامه ها و سایت ها باید بگوییم از آ‌نجا که مردم به امنیت کشور علاقه ویژه ای دارند و ناامنی کشورهای پیرامونی را می بینند و امنیت را اولویت اول  کشور می دانند؛ حتما حافظان امنیت را حمایت می کنند و سپاه ستیزی دشمن در این اراده مردم تاثیری نخواهد داشت.

مسئول روابط عمومی کل سپاه با اشاره به تلاش دشمنان برای شکل گیری دوقطبی در کشور اظهار داشت: دشمن تلاش می کند همواره بر سر مسائل کشور یک دوقطبی ایجاد کند که این دو قطبی در قالب موافقان و مخالفان انرژی صلح آمیز هسته ای و موافقان و مخالفان داشتن موشک دنبال می شود.

وی با اشاره به سخنان اخیر رهبر انقلاب درباره توان موشکی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: اعتقاد دارم تذکر و اخطار شدیدی که رهبر انقلاب در این زمینه دادند برای جلوگیری از ترویج این نوع نگاه در کشور در یک موضوعی که امنیت ملی کشور به آ‌ن گره خورده و مسئله داشتن سیستم دفاعی موشکی که یک مسئله ملی است و نباید به جریانات سیاسی و دعواهای داخلی ارتباط پیدا کند و باید تلاش کنیم همان طور که همه مردم امنیت را می خواهند؛ پشتیبان پیشرفت، تداوم، ‌توسعه و گسترش روزافزون توانمندی دفاعی به ویژه بر حوزه موشکی باشیم.

مسئول روابط عمومی کل سپاه در پاسخ به این سوال که آیا مانور موشکی سپاه که به منظور افزایش توان دفاعی کشور انجام شده است،‌ مصداق نقض برجام محسوب می شود تصریح کرد: مسئولین تیم مذاکره کننده که در جریان مفاد جریان و گفتگوها و مذاکرات هستند، بارها به صراحت اعلام کرده اند که ناقض برجام و سایر قطعنامه های صادره نیست؛ هرچند که قطعنامه معروف، مورد قبول ما نیست.

وی در همین زمینه تاکید کرد: یک جدول زمان بندی برای انجام رزمایش ها داریم و مصوبات شورای عالی امنیت ملی مبنای کار ماست. بعضی اوقات مصوبات، اجازه رسانه ای شدن رزمایش ها را نمی دهد که به آن مصوبات پایبند هستیم. روند آزمایش های موشکی با قوت و قدرت مطابق دستورات و تصمیماتی که در مجموعه های نیروهای مسلح گرفته می شود، استمرار خواهد داشت و تحریک آمیز هم نیست.

شریف در همین زمینه افزود: دشمن تلاش می کند این موضوع را تحریک آمیز تلقی کند و فکر می کند فضای افکار عمومی این حرف را می پذیرد، در حالی که این طور نیست. مردم شهرهای موشک خورده  کشور به خوبی به یاد دارند که در دوران دفاع مقدس اداره کنندگان جنگ حسرت می خوردند که توان مقابله به مثل جدی نداریم و به همین خاطر امروز پشتیبان توان بازدارندگی ما هستند.

مسئول روابط عمومی کل سپاه در پاسخ به این سوال که سردار حاجی زاده در سخنان اخیر خود گفتند که اگر بخواهیم در تولید داخلی پیشرفت کنیم باید پاسپورت مسئولین را بگیریم تا نگاه به خارج نداشته باشند؛ نظر شما چیست، عنوان داشت: منظور ایشان این بود که سخت ترین تحریم ها در حوزه نظامی بوده است و از اول انقلاب تاکنون در حوزه قطعات نظامی و دفاعی در تحریم بوده ایم و با این تحریم طولانی مدت و شدید توانسته ایم به این نقطه که امروز همه دشمنان به آن اذعان دارند،‌ برسیم. ایشان می خواستند بگویند که اگر توانسته ایم در توانمندی موشکی و دفاعی که یکی از پیچیده ترین عرصه های علم و فناوری است به پیشرفت های مهمی برسیم قطعا در صنایعی مثل خودروسازی هم می توانیم با اتکا به دانش، تخصص و توانمندی بومی این مرحله را طی کنیم و به سطحی از قابلیت برسیم که خودروهایی تولید کنیم تا از واردات بعدی خودروها بی نیاز شویم.

وی در در ادامه افزود: سردار حاجی زاده می خواستند بیشتر نگاه مسئولین را به  توانمندی های داخلی معطوف کنند و منظور ایشان فرد یا جریان خاصی نبود بلکه منظور ایشان تفکری بود که نگاه به بیرون را ترویج می کند. طی روزهای اخیر دانشجویان، اساتید و متخصصان تماس های زیادی گرفتند و از موضع گیری ایشان تشکر کردند چرا که این موضع گیری همراه با یک نمونه عینی بود و یک بلوف نیست و نمونه ای است که در مقابل چشم همه قابل روئیت بود.