جزئیات عملیات هوایی مهم ارتش سوریه در ادلب؛ هلاکت سرکردگان سعودی و اردنی

139501161134295217451314

حمله جنگنده‌های سوری به مقر تروریست‌های تکفیری که در حال برنامه‌ریزی برای حمله به شهرک‌های مقاوم الفوعه و کفریا بودند، به هلاکت دست‌کم ۲۵ نفر از جمله هشت سرکرده آنها با ملیت‌های غیر سوری از جمله سعودی منجر شد.

به گزارش صالحین تهران بزرگ، سخنگوی جبهه تروریستی النصره شاخه القاعده در سوریه و فرزندش و ۲۰ تروریست دیگر در حملات هوایی به مواضع تکفیری‌ها در استان ادلب واقع در شمال شرقی سوریه به هلاکت رسیدند.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، ابوفراس سخنگوی جبهه تروریستی النصره و فرزندش و دست‌کم ۲۰ نفر دیگر از تروریست‌های گروه‌های موسوم به جند الاقصی و جبهه النصره و دیگر گروه‌ها از ملیت‌های ازبکستانی در حملات هوایی به مقر تروریست‌های جندالاقصی در شرق روستای کفرجالس در شمال غربی شهر ادلب ودو نقطه دیگر متعلق به جندالاقصی و جبهه النصره کشته شدند.

منابع وابسته به مخالفان گفته‌اند هنوز مشخص نشده است که آیا این افراد در حمله جنگنده‌های روسی کشته شده‌اند یا جنگنده‌های سوری.

در میان تروریست‌های کشته شده، هفت سرکرده جبهه النصره به چشم می‌خورند و احتمال افزایش تلفات به سبب وخامت حال برخی مجروحان وجود دارد.

نام واقعی ابوفراس، رضوان النموس است که در افغانستان سابقه جنگیدن داشت، وی با اسامه بن لادن موسس شبکه تروریستی القاعده دیدار کرده بود. در پی آغاز بحران سوریه در اوایل سال ۲۰۱۱، به سوریه بازگشت.

 

جبهه النصره در کنار داعش به عنوان گروه‌های تروریستی تکفیری مشمول آتش بسی که میان دولت و معارضان سوری از ۲۷ فوریه گذشته برقرار شده، نمی‌شوند.

شبکه المیادین هم به نقل از منابع خود گزارش داد جنگنده‌های سوری نشست سرکردگان جبهه النصره را در مقر گروه جندالاقصی در روستای کفرجالس در شمال  ادلب هدف قرار دادند که درنتیجه آن دست‌کم ۲۵ نفر از جمله هشت سرکرده به هلاکت رسیدند که ملیت های آنها، سعودی، اردنی، جمهوری آذربایجان و چینی بوده است.

به گفته منابع المیادین، این نشست با هدف آماده‌سازی برای حمله تروریستی به شهرک‌های مقاوم الفوعه و کفریا در حومه شمالی ادلب برگزار شده بود، این شهرک‌ها همچنان در محاصره گروه‌های تروریستی تکفیری قرار دارد.

از سوی دیگر شمار تروریست‌هایی که در درگیری با نیروهای ارتش سوریه در حومه جنوبی حلب به هلاکت رسیدند به ۲۸ نفر از جمله پنج سرکرده افزایش یافته است. این افراد در پی حمله به تپه العیس از پای درآمدند.

اسامی تروریست‌های کشته شده که جبهه النصره و همپیمانانش اقدام به سانسور این شکست بزرگ کرده‌اند، به این شرح است :

۱- فیصل الحموی أبو غازی مسئول جیش الاسلام

۲-عمر السالم العکرش

۳- عبد الرحمن حمود وابسته به گروه تروریستی موسوم به “اللواء العاشر”

۴- قدور أحمد الرحمون

۵- ماهر محمد القاسم

۶- احمد جمعه الرزوق

۷- أحمد برام وابسته به گروه تروریستی موسوم به “أجناد الشام”

۸- روکان محمد الاسماعیل وابسته به جبهه النصره

۹- سلیمان الألبانی وابسته به جبهه النصره

۱۰- عبد الستار المشهدانی

شبکه المیادین همچنین از شهادت یکی از شهروندان شهرک محاصره شده الفوعه در حومه ادلب در حمله خمپاره‌ای گروه‌های تروریستی خبر داد.