یک سایت ، یک مدرسه و یک کتاب درباره عکاسی

83ff2818b8e44880ebdfd2a82ccaee3a_L

برپایی بیش از۳۰ دوره کلاس عکاسی پایه از سال ۱۳۸۵ تاکنون با حضور ۳۹۵ هنرجو و ۲۵ کارگاه تخصصی و دوره آموزشی کوتاه مدت عکاسی با شرکت بیش از ۳۴۰۰ نفر، بخشی از فعالیت‌های آموزشی این مجموعه است.

کتاب جامع عکاسی

کتاب جامع آموزش حرفه ای عکاسی با استفاده از دوربین های دیجیتال

از لحاظ اصولی دوربین های دیجیتال بسیار شبیه به دوربین های عکاسی دارای فیلم می باشند. این دوربین ها همانند دوربین های معمولی دارای یک منظره یاب، لنز برای کانونی کردن تصویر بر روی یک وسیله حساس به نور، وسیله ای برای نگهداری و انتقال چند تصویر گرفته شده در دوربین و یک جعبه دربرگیرنده تمام این تجهیزات می باشد.

در یک دوربین معمولی فیلم حساس به نور تصویر را ذخیره می سازد و بعد از عملیات شیمیایی برای نگهداری تصویر از آن استفاده می شود. در حالی که در دوربین های دیجیتال این کار با ترکیبی از تکنولوژی های سنسور (حساسه) تصویر و ذخیره در حافظه انجام می گیرد و اجازه می دهد که تصاویر در شکل دیجیتال گرفته شوند و به سرعت بدون نیاز به عملیات خاصی (نظیر عملیات شیمیایی بر روی فیلم ) در دسترس باشند.

در این کتاب شما می توانید با اصول و تکنیکهای عکاسی دیجیتال به طور کامل آشنا شوید.

برخی از سرفصل های این کتاب عبارتند از:

– اصول کار دوربینهای دیجیتال

– کیفیت تصویردوربین های دیجیتال

– کنتراست لنز

– تفرق نور

– نصب نرم افزارهای داخلی دوربین

– تنظیم ضبط شده توسط کاربر ، تنظیم دستی

مدرسه مجازی عکاسی

مدرسه آنلاین سایت عکاسی یک مدرسه مجازی برای آموزش عکاسی است. در این مدرسه که شامل درس‌های متنوع است، هنرآموزان می‌توانند در کلاس‌های مختلف آن شرکت کرده و به فراگیری آن درس‌ها بپردازند. این مدرسه خصوصیات یک مدرسه واقعی را داراست اما در محیط اینترنت ارائه می‌شود و هنر‌آموزان برای فراگیری، نیازی به مراجعه و شرکت حضوری در کلاس‌های واقعی را ندارند بلکه کافیست در زمان دلخواه خود و از طریق اینترنت به درس مربوطه مراجعه کرده و مباحث درسی را بیاموزند. برای استفاده از کلاس های مجازی این مدرسه می توانید به ادرس elearning.akkasee.com مراجعه نمایید.

پایگاه اینترنتی عکاسی

 گروه رسانه‌ای، آموزشی عکاسی ، متشکل از فصلنامه عکاسی حرفه‌ای – پایگاه اینترنتی عکاسی (اولین سایت فنی، تخصصی عکاسی به زبان فارسی) و رادیو اینترنتی عکس (در شرف راه‌اندازی) پس از یک دوره آزمایشی از اول مهر ۱۳۸۲ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.

سایت عکاسی با هدف ارتقاء و گسترش ‏اطلاع رسانی تخصصی عکاسی ایران و جهان با پیش بینی قابلیت بروزسازی گسترده اطلاعات، امکان اطلاع رسانی جامع و گسترده‎‏‌ ‏در زمینه تخصصی عکاسی را فراهم ساخته است. سایت عکاسی از بخش‌های خبری، اطلاع رسانی، آموزشی، خدماتی و … ‏تشکیل شده است.

این سایت هیچ وابستگی به گروه و سازمانی ندارد و امکانات آن متعلق به تمام عکاسان ایرانی است. سایت عکاسی فضای مناسبی ‏جهت معرفی توان عکاسان ایرانی در اینترنت است و همه عکاسان می‌توانند از خدمات و امکانات گسترده سایت به رایگان ‏بهرمند شوند.

تولید محتوی تخصصی عکاسی به زبان فارسی از اهداف مهم سایت عکاسی ‏است ‏ که در طول ۷ سال گذشته پی‌گیری شده است.

گروه رسانه‌ای، آموزشی عکاسی با بهره‌گیری از پایگاه اینترنتی عکاسی به عنوان فراگیر‌ترین و پرمخاطب‌ترین رسانه تخصصی عکاسی و تنها رسانه فعال در حوزه هنرهای تجسمی به زبان فارسی در اینترنت با سابقه هفت سال فعالیت مستمر از جایگاه ویژه‌ای در میان مخاطبان، جامعه عکاسی ایران، اساتید دانشگاه‌ها و دانشجویان هنر و عکاسی برخوردار است و رابطه‌ای گسترده با یکایک عکاسان کشور در تمامی حوزه‌های علمی، دانشگاهی، حرفه‌ای و تجربی دارد.
سایت عکاسی به عنوان رسانه‌ای مورد اطمینان و اعتماد جامعه عکاسی ایران نقش موثر و حیاتی در بسیاری از تصمیم گیری‌های کلان و مهم تشکل‌های صنفی و ارگان‌های دولتی در خصوص اطلاع رسانی سریع و فراگیر به مخاطبان بر عهده دارد.

برپایی بیش از ۳۰ دوره کلاس عکاسی پایه از سال ۱۳۸۵ تاکنون با حضور ۳۹۵ هنرجو و ۲۵ کارگاه تخصصی و دوره آموزشی کوتاه مدت عکاسی با شرکت بیش از ۳۴۰۰ نفر، بخشی از فعالیت‌های آموزشی این مجموعه است.

– اولین و تنها سایت فنی، تخصصی عکاسی به زبان فارسی

– تنها سایت فعال در حوزه هنرهای تجسمی

– با ده‌ها بخش متنوع برای کاربران حرفه‌ای و آماتور

– انتشار روزانه خبرهای عکاسی ایران و جهان

– صد‌ها مقاله اختصاصی آموزش عکاسی دیجیتال

– ده‌ها مصاحبه و مقاله هنری

– آرشیو مقالات عکاسی در مطبوعات

– تنها گالری عکس ایرانی با بیش از ۱۳۰ هزار عکس موجود و ورودی روزانه ۳۰۰ عکس و بیش از ۲۲ هزار عضو

– بزرگ‌ترین تالار گفتگوی تخصصی عکاسی فارسی با بیش از ۱۳۰۰۰ عضو

– برگزاری ده‌ها کارگاه آموزشی تخصصی عکاسی

– مجری برگزاری مسابقات آنلاین عکاسی با بالا‌ترین استانداردهای بین‌المللی

– مدرسه آنلاین عکاسی در سطوح مختلف با بیش از ۱۰۰۰ هنرجو