بی‌توجهی اتریش به درخواست تیم حفاظت رئیس‌جمهور برای لغو مجوز راهپیمایی گروهک منافقین/ لغو سفر کار درستی بود

139412221252082217324424

رئیس مجلس شورای اسلامی لغو سفر رئیس‌‌جمهور به اتریش را تصمیم درستی دانست.

به گزارش صالحین تهران بزرگ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار نوروزی مدیرعامل و تحریریه پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) با تبریک سال نو و آرزوی توفیق برای مدیران و خبرنگاران این خبرگزاری، گفت: گاهی اخبار شفاف و روشنی در برخی امور توسط رسانه‌ها منتشر نمی‌شود که نمونه اخیر آن لغو سفر رییس‌جمهور به اتریش بود.

وی با اشاره به بی‌توجهی دولت اتریش به درخواست تیم حفاظتی رئیس‌جمهور مبنی بر لغو مجوز راهپیمایی گروهک تروریستی منافقین در جریان سفر روحانی به این کشور گفت: بنده قبل از سفر در جریان مسائل بودم.

رئیس مجلس اضافه کرد: رئیس‌جمهور به درستی تصمیم بر لغو سفر به اتریش گرفت، اما برخی رسانه‌ها با طرح مسائل ابهام‌آمیز و غیرشفاف موضوع را جور دیگری جلوه دادند.

لاریجانی با انتقاد از رسانه‌هایی که سخن رئیس‌جمهور اتریش مبنی بر «نبود مخاطرات امنیتی در سفر روحانی به این کشور» را بر سخنان مسئولان و منابع داخلی ترجیح دادند، اظهار داشت: معتقدم اگر در جایی مشکلی به‌وجود می‌آید باید توسط رسانه‌ها برای افکار عمومی باز شود تا مسائل حاشیه‌ای بوجود نیاید. لغو سفر رئیس‌جمهور به اتریش نمونه این مسئله است. براساس اخبار دریافتی زمینه سفر از نظر امنیتی وجود نداشت، ولی در داخل برخی رسانه‌ها با استناد به سخنان رییس‌جمهور اتریش گفتند «مشکل امنیتی» در این کشور وجود نداشت.

وی ادامه داد: البته شاید منظور رئیس‌جمهور اتریش فقدان ناامنی از ناحیه داعش در این کشور بوده باشد، ولی برخی در داخل مسئله را طور دیگری مطرح کردند و موجب تأثیر منفی بر افکار عمومی داخلی شدند در حالی که اصلی‌ترین وظیفه رسانه علاوه بر اعلام خبر باید صحت و درستی آن باشد تا در داخلی ابهامی بوجود نیاید.

رئیس مجلس با اشاره به مطلب منتشر شده توسط وزیر بهداشت و درمان در صفحه تلگرام شخصی‌اش درباره لغو سفر به اتریش و تأیید آن افزود: ایشان سخن درستی را اعلام کردند؛ البته بنده قبل از سفر در جریان مسائل بودم. رئیس‌جمهور تصمیم درستی مبنی بر لغو سفر گرفت. وقتی در سفری به طراز امنیتی از سوی کشور دعوت کننده به همه جهات توجه نمی‌شود، میهمان باید تصمیم درستی بگیرد که رئیس‌جمهور چنین کرد.

لاریجانی ابهام در اطلاع‌رسانی را موجب ایجاد نوعی سرگردانی در افکار عمومی دانست و خواستار پایبندی رسانه‌های ابهام‌آفرین به اخلاق حرفه‌ای شد.