منتخب مردم سرخس در مجلس دهم: معیشت مردم و خروج از رکود دستور کار اصلی مجلس دهم باشد

13920505172530483892714

منتخب مردم سرخس در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: معیشت مردم و خروج از رکود باید دستور کارهای اصلی برای مجلس آینده باشد.

به گزارش صالحین تهران بزرگ، به نقل از  تسنیم، سید احسان قاضی‌زاده هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با بیان “امیدواریم مجلس دهم یک مجلس فعال و پویا باشد” اظهار داشت: رویکرد مجلس دهم باید تقویت اوضاع اقتصادی جامعه، تقویت معیشت مردم، خروج از رکود و توجه به اشتغال جوانان باشد.

منتخب مردم سرخس در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه تمرکز مجلس دهم باید بر حوزه اقتصاد باشد، گفت: براساس قواعد بین‌المللی تحریم‌های ظالمانه باید برداشته شود و امیدواریم در سال ۹۵ شاهد خروج از رکود به‌ویژه در حوزه‌های مسکن، بازار کار، بازار سرمایه و بازار بورس باشیم و طبیعتاً این مسئله روی جوانان و آینده شغلی آنها اثرگذار است.

قاضی‌زاده هاشمی عنوان کرد: معیشت مردم و خروج از رکود مؤلفه‌های اصلی برای رویکرد مجلس آینده باید باشد.

وی درباره مواضع بین المللی مجلس دهم گفت: مواضع بین المللی و سیاست خارجی مجلس دهم باید براساس همان اصول «عزت، حکمت و مصلحت» باشد.

منتخب مردم سرخس در مجلس دهم اضافه کرد: سیاست‌گذار اصلی و کلان در حوزه سیاست خارجی مقام معظم رهبری هستند و مجلس دهم نیز باید در راستای سیاست‌های کلان نظام حرکت کند.

قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: حرکت دولت در سیاست خارجی اگر مورد تأیید رهبر انقلاب باشد قطعاً مورد تأیید مجلس نیز است و اگر جایی نیز استقلال‌طلبی، کرامت و عزت نظام و جمهوری اسلامی زیر سؤال برود قطعاً مجلس هم در برابر آن مواضع خاص خودش را داشته و البته مواضع هم تابع رفتار براساس اصول «عزت، حکمت و مصلحت» است.

وی درباره رفتار مجلس دهم در قبال دولت نیز گفت: مجلس یک قوه مستقل است که حرف مردم را می‌زند و اینکه بخواهد صرفاً مخالفت و یا موافقت کند، پسندیده نیست و باید در تصمیم‌گیری نفع مردم را در نظر بگیرد.

منتخب مردم سرخس در مجلس دهم افزود: اگر در جایی دولت دارای نقطه ضعفی است، مجلس باید نقطه ضعف را بگوید و تذکر بدهد و اگر دولت در جایی نقطه قوتی دارد، مجلس باید آن نقطه قوت را حمایت و تقویت کند.

قاضی‌زاده هاشمی درباره ترکیب مجلس دهم اظهار داشت: در مجلس دهم به‌صورت نسبی اصولگرایان بیشتر هستند و اگر بخواهیم اکثریت قاطع شکل بگیرد باید منتظر انتخابات دور دوم باشیم زیرا دور دوم انتخابات نقش تعیین کننده دارد.